Майбутнє веб-дизайну
Тисячоліттями людство мріяв про можливості побачити своє майбутнє. Побачити, як змінюються і змінюються навколишні предмети, будівлі, люди ... Було зробленоято безліч спроб для цього. Вдалі вони чи ні - думки на цей рахунок сильно розходяться. Тут як ніяк підходить приказка «Поживемо - побачимо». Передбачати майбутнє - справа дуже ризикована. Краще спробувати майбутнє припустити. Причому не претендуючи на абсолютнуту істину.
Отже, що ж нам готує Інтернет майбутнього? Як він вплине і що привнесе нового в веб-дизайн, його невід'ємну частину? З бурхливим розвитком Інтернету, багато «просунуті» користувачі та веб-дизайнери замислювалися над цим цікавим вопросом. Безумовно, у кожного склалося свою думку. Однак загальні тенденції розвитку мережі Інтернет досить очевидні, щоб їх не помітити й не прийняти до уваги. Тому варто побачити та оцінити найважливіші з них.
У графіку, без сумніву, майбутнє за векторнимі технологіями, а ніяк не за растровими. Але векторні це не означає Flash! Ця технологія використовується в мережі вже років 7-8, але так і не отримала великомасштабного розповсюдження (з урахуванням скільки на неї покладали надій). За кордоном та ж ситуація. Більшість відомих компаній і корпорацій не іспользуют на своїх сайтах Flash (Microsoft.com, IBM.com, Intel.com). До того ж, багатьма авторитетними особистостями написано безліч статей про недоцільність застосування Flash при створенні сайту. Тому, у найближчому майбутньому повинен з'явитися новий векторний формат, що звільнитися від недоліківFlash, і який буде підтримуватися всіма операційними системами і популярними браузерами без встановлення додаткового плагіна. Залишається тільки терпляче чекати на світле майбутнє, коли виробники програмного забезпечення нарешті домовляться про єдиному форматі.
& nbsp; В області програмування на найближчий кілька років особливих зрушень не намічається. В даний час існує декілька перспективних технологій та мов програмування, які бурхливо розвиваються. Якщо і буде щось нове, то швидше за все на основі того, що вже використовується зараз. <br /> Що ж стосується мови гіпертекстової розмітки, то мабуть варто чекати щось нове, більш досконале, ніж HTML і XML разом узяті. Скоріш за все принципи розміщення інформації на сторінках сайту залишаться тими ж, але змінитися спосіб її подачі для відвідувача. Причому способливо буде декілька, серед яких можна буде вибрати найбільш підходящий на даний момент. Перевага буде за інтерактивність, тобто користувач буде безпосередньо брати участь в роботі сайту. Користувачам це подобається, тим більше вже зараз активно впроваджуються технології, так чи інакшее пов'язані з інтерактивним.
А взагалі з часом веб-дизайн стане настільки складним і досконалим, що звичайним любителям він буде не по зубах. Тисячі аматорських студій дизайну в віддадуть данину першості декільком сотням професійних. Розробити сайт зсучасними технологіями буде можливо тільки за наявності десятків фахівців з великим досвідом та здатністю до самовдосконалення у своїй галузі. Сайт буде подібний будівництва будівлі офісу компанії, тільки всі будівництво відбувається у віртуальному світі, що коли-небудь все же не особливо буде відрізнятися від реального.
|